Page 1 of 1

Mittari ongelma

Posted: 21.10.2013 9:35
by koskenranta
Mittari ongelma vw golf vm-2001 1,6 variant tietääkö kukaan joka osais korjata mittareita lämpö ja bensa mittari näyttää mitä sattuu nyt alko öljyvalo palaa nopeusmittari meni mykäks kello+ kilometri mittari pimeni auto käy ja muuten toimii
jos joku osais auttaa tai tietäis jonkun voi soittaa Mauri Heikkinen 0503465455 kiitos.

Re: Mittari ongelma

Posted: 21.10.2013 19:54
by VAGinSchwein
Kyllä tuo vaikuttas sähkö-ongelmalta enemmän kuin mittarivialta. Mittariston sähkönsyötössä tai maadoituksessa ongelmia. Paljonko on akkujännite? Alhainen jännite tekee myös tollasii oireita.

Re: Mittari ongelma

Posted: 30.10.2013 19:43
by harri2012
VAGinSchwein wrote:Kyllä tuo vaikuttas sähkö-ongelmalta enemmän kuin mittarivialta. Mittariston sähkönsyötössä tai maadoituksessa ongelmia. Paljonko on akkujännite? Alhainen jännite tekee myös tollasii oireita.
jos on mittaristossa vikaa niin raahessa on liike mikä korjaa. elehuolto muistaakseni, löytyy googlesta =)