Page 1 of 1
					
				Passat Variant -99 tuulilasin pyyhkimet
				Posted: 23.10.2007 12:15
				by ekassu
				Missähän mahtaa olla vika, kun tuulilasin pyyhkimet toimivat vain yhdellä nopeudella eli "sikahitaalla"? Onko autossa jossakin joku etuvastus tai vastaava joka säätelee nopeutta vai onko koko pyyhkimen moottori vaihdettava? Tai kenties voiko jonkun sulakkeen palaminen vaikuttaa em. lailla? Eli arvauksia monta, onko arvauksia/tietoa mikä olisi todennäköisin vaihtoehto 

 
			 
			
					
				
				Posted: 24.10.2007 7:46
				by Kale
				Ettei vaan olis vivusto jumissa? Rasvaamalla toimii taas jos siis saat vivuston osat vielä irti. Ite en saanut joten ostin uuden vivuston missä on paranneltu suojausta kosteutta vastaan.
			 
			
					
				
				Posted: 24.10.2007 8:59
				by ekassu
				Kale wrote:Ettei vaan olis vivusto jumissa? Rasvaamalla toimii taas jos siis saat vivuston osat vielä irti. Ite en saanut joten ostin uuden vivuston missä on paranneltu suojausta kosteutta vastaan.
Mitähän mahtoi kustantaa tuo uusi vivusto ja onko tuo uusi vivusto uudemmasta autosta vai miten se on erillainen kuin vanha 

 
			 
			
					
				
				Posted: 24.10.2007 9:49
				by Kale
				
			 
			
					
				
				Posted: 24.10.2007 14:56
				by ekassu
				
Kiitos 
