Tervehdys.Olen uusi ilmestys tällä palstalla,kun sattui löytymään näin hieno palsta,niin kokeillanpa heti kepillä jäätä.
Jos joku osaisi antaa hyviä neuvoja. Eli autoni on VW golf 1.9 tdi variant vm.2000.
Ja ongelmani on seuraavanlainen: Auton ovet jäivät jumiin kauppareissulla.Kun tulin autolla kotia ja olin lähdössä autosta ulos,niin ovet eivät auenneetkaan eli jäin autoon nalkkiin.No ikkunasta tulin pihalle ja rupesin lukkoa rassaamaan.Keskuslukko (ei kauko-ohjattava)siis toimii normaalisti,ja ovi niinkuin hieman aukeaakin,mutta aivan kuin se jäisi johonkin tuulihakaan kiinni ettei aukea enempää.Kaikissa ovissa on sama juttu,paitsi takakontti aukeaa normaalisti.
Pakkasta -6ast. Mutta voiko olla siis lukkomekanismi jäässä jotenkin,kun avain menee aivan hyvin lukkopesään,ja keskuslukko menee kiinni ja auki,mutta ovet ei vaan aukea.-------ja tiivisteet eivät ole jäässä--------
Kiitos paljon jo etukäteen vastanneille.............................[/b]
